Kicks Modell search, Goes pwned?
Flera av er har säkerligen hört och läst om den här tävlingen och flera har säkert redan röstat på sina kandidater, jag och flera andra har bestämt oss för att skoja lite med tävlings arrangörerna och se till att en något annorlunda modell vinner.
Nämligen airsoft spelaren Walther K.H Brandl (aka Walle)
http://i27.photobucket.com/albums/c192/awmperry/Airsoft/Walle...
Vi tyckte nämligen att det hade varit ganska kul om allas våran Walle kunde ta plats och bli utnämnd till kicks modell 2007 istället för någon av dom tusentals blonderade små pojkarna som finns med i tävlingen.
Tävlingen går till som så att varje dag kan man rösta en gång på vem man vill (om man inte tar bort cookies = 6 gånger) och välja mellan poängen 1-10.
Den med mest poäng i början av augusti får bli modell för kicks för en dag, bilden publiceras också i tiden QX.
Alltså är det inget speciellt värde i tävlingen utan bara en skoj sak som vi har förstorat upp ganska mycket, som ni märker om ni googlar på Walther K.H Brandl
Han finns numera på dom flesta stora forum.
Dock verkar tävlingen en aning manipulerad eftersom att en viss blondie hela tiden ligger före med ett par tusen poäng, hur mycket vi än röstar, vi kan dock inte hitta hans länk någonstans på internet så vi undrar vart han fiskar röster någonstans.
Men i vilket fall, vill ni bidra till att skoja lite med KICKS så klicka på följande länk och rösta på allas våran Walle varje dag.
Tack på förhand
http://www.kicks.se/upload/modelsearch/campaign.html#browse/4...