Trädvy Permalänk
Inaktiv
Registrerad
Feb 2008

Moderkortsplåt?

Om man beställer ett nytt moderkort, får man med en ny plåt att fästa den på då? Eller använder man sig utav samma hål som det förra moderkortet använde?

Trädvy Permalänk
Hedersmedlem
Plats
bakom tgb.
Registrerad
Jun 2002

Givetvis inte då moderkortsplåten är en del av chassit dvs burken du monterar kortet i.

Kontaktas via PM eller IRC [color="green"]#Sweclockers.com [/color]@ quakenet.org Mina regler: §1 Jag har alltid rätt. §2 Jag KAN ha fel men då inträder §1 automatiskt.

Trädvy Permalänk
Inaktiv
Registrerad
Feb 2008

Okej, kanske en lite av en noobfråga men var tvungen att fråga.