Datorkomponenter
- Fläktar, utblås & insug
- Bra temps på i7 2600k?
- Kretsprogrammering med jobbdator
- moderkorts val till i5 4670k
- nanoxia deep silence1 black
Förut hade jag ett långt skrivbord men det var för högt och det går inte ha lägre så jag beslutade mig för att köpa ett och sedan sätta ihop dem och som att IKEA har billiga skivor så fick det bli genomgående bult
Ps. Det ska målas svart snart 
Jag har moddat in ett par röda "Cold Cathod" och det ser mycket roligare ut än innan när det var en sketen glödlampa.
Äntligen har jag hittat till datorn men kameran lyckades ta fokus på skrivbordet men det blev nästan lite coolt tycker jag.
f.ö. så är skrivbordet från IKEA och heter "MICKE"
Jag köpte en zalman någonting och det var blåtonad front och det passade inte så jag gjorde en egen istället och jag tycker att det blev bra.
Här är då mina godsaker. Har försökt att få så bra bilder som möjligt men inte lätt när man inte inte har "rätt" utrustning och skillz x.x
Riktigt snyggt med svart och rött men ljudkortet förstör lite när det lyser blått!?! Det tillhörde moderkortet så jag tycker det borde lysa rött men men..
Har satt bitumen lite överallt. Här sitter det på luckan och man hör mkt skillnad när man knackar på den nu.
9 debattinlägg
Redaktionens senaste nyhetsrubriker
Senaste diskussionstrådarna
Prylar säljes, köpes, bytes och skänkes
Senaste nyhetsrubrikerna