Visa signatur
Bro!
Min Asus g73sw har en hybriddisk från seagate med 4 gb flashdisk som hela tiden för en irriterande loop av oljud.
När den inte används men är på så hör man att hårddisken verkar stänga av sig med jämna mellanrum (var annan minut eller så) en stund, sedan startar den upp igen och tuggar lite, och efter en stund stänger den av sig igen. Detta loopas i all oändlighet, oavsett vilket strömprogram jag använder i asus egna Power4Grea app.
Är det typiskt för denna hårddisken, eller måste jag leta bland mina program för att se vilka som hela tiden tuggar igång hårddisken vid idle use?
Bro!
Ingen som har nån tanke? Funderar annars på att installera en ny mekanisk hd och testa skillnaden, fast det blir lite extra meck.
Bro!
Copyright © 1999–2023 Geeks AB. Allt innehåll tillhör Geeks AB.
Citering är tillåten om källan anges.