Allt från Computex 2023

STEAM SÄMSTA SUPPORTEN

Permalänk
Medlem
Skrivet av anon175067:

faan va ni är coola , hoppas jag blir som er nån dag...

Jobba på det så...

Nä, skämt åsido, dom måste vara lite jobbiga och ställa motfrågor/krav, tänkt annars hur SJUKT lätt det skull vara att scamma till sig konton!!

En hel del folk kör ju samma user på allting steam acc/handle/forum hela tiden så då är det enkelt att klura ut den biten i alla fall, plus namn om de e en bekant.

Visa signatur

|[●▪▪●]| #Lekburk#: Ryzen 3700X >-< GB-X570-AE >-< 32GB DDR4 >-< MSI RTX 3070 >-< 970 EVO 1TB SSD>--
--< Arctic Freezer 34 >-< FD Define R4 >-< Seasonic F.+ 650W >-< Acer XF270HUA >-< AOC Q2778VQE >--
#Servering#: Ryzen 1700@3,6GHz >-< Prime X470 Pro >-< 16GB DDR4 >-< GTX 1030 >-< 970 EVO 500GB SSD >--
--< Stockkylare >-< Antec P182 >-< Silver Power 600W >-< Samsung 245T |[●▪▪●]|

Permalänk
Inaktiv

MM vet men trodde att man skulle logga in på samma acc som man spelar på men de är ju jävligt smart att man har olika ^^

Permalänk
Avstängd
Skrivet av anon175067:

Satan va lack jag blir... glömt mitt SQ och lösen och man måste självklart logga in på accet för att kunna kontakta steam... så får såklart göra ett extra acc endast för att kontakta dom, dom borde ju faan va en email adress man kan skicka till direkt eller att man kan ringa 10000 gånger smidigare ju -.- och så ber dom om CD key men alla dom är ju sparade över steam, kommer inte ihåg har liksom slängt fordralerna till spelen som inte skivan ingick i. Nån annan som haft samma problem?

Skicka in kvitton på dina inköp via steam?

Enkelt.

Visa signatur

GPU: Sapphire HD7950 3GB OC CPU: i5 2500K 4.4GHz KYL: Scythe Mugen 2
MOBO:
Gigabyte Z68X-UD3H B3 RAM: GSkill 8GB 1600MHz PSU: Corsair TX650W
MUS: Logitech G400 TB: Logitech G15 SKÄRM: BENQ G2220HD // G2400W
HÖRLUR: HD558 LJUDKORT: Xonar DX CASE: Define R3 SSD: NOVA 2 60GB MECH: 3.75TB

Permalänk
Medlem
Skrivet av anon175067:

faan va ni är coola , hoppas jag blir som er nån dag...

"På internet kommunicerar vi mestadels med text. Om du skriver som en idiot får du således finna dig i att betraktas som en sådan".

Permalänk
Medlem

Hög säkerhet för onlinetjänster är ingen valmöjlighet utan ett krav idag. Jag har hellre en tjänst där om jag glömmer pw/annat måste skicka in identifikation i form av ID eller annan handling än något halvseriöst företag där man genom angivning av sekundäremail kan få kontouppgifter till i princip vem som helst.

Visa signatur

Citera mig om du vill ha svar :)

Permalänk

Håller med där lite, deras support är sjukt seg, har försökt få kontakt med dom i 6 månader nu, och har inte fått någon kontakt med dom ännu. Dom borde göra som Blizzard och ha ett antal nummer som man kan ringa till, eller en Online Chat support som gör att man snabbt och enkelt kommer i kontakt med dom

Visa signatur

Deadsith: Disc/Holy Priest | Haikeiki: MM/BM Hunter | Garridel: Frost/Arcane mage (Main) | Turák: Resto Druid