Permalänk
Medlem
Skrivet av _MmattiasS_:

Har du spelet alltså, eller har du läst?
Om svaret är ja, gissa vad jag tänker fråga då...?

Dom snackade om allt det där på blizzcon http://www.youtube.com/watch?v=bWymJSal9IM

Permalänk
Medlem
Skrivet av _MmattiasS_:

Har du spelet alltså, eller har du läst?
Om svaret är ja, gissa vad jag tänker fråga då...?

Har ju SCII så jag vet hur spelet ser ut. Och du undrade om det kommer sticka från mängden, och det känner jag det kommer göra med alla dessa ändringarna de gjort i spelet.

Permalänk
Medlem
Skrivet av Ramsam:

Trodde jag var ensam om den åsikten, alltid kul att se en till sann Dota-lirare!
Det är visserligen högst motvilligt jag erkänner att jag är redigt nyfiken på hur Dota2 kommer att bli, har inte lirat det själv än, men det ger sig.

OT: Jag har mitt "orginal Dota", det är allt jag behöver. I mina ögon kan man slänga detta "wannabe-Dota" i samma papperskorg som LoL & HoN tydligen rymt ifrån

Ursäkta men fan vad jag stör mig på dessa dota-nördar. De älskar spelet så mycket att dom inte ens ger andra spel en chans. Det är väl bara positivt att dota-genren får mer konkurrens? Dota har funnits i 10 år och visst måste det finnas saker som skulle kunna utvecklas och göra det till ett ännu bättre spel? Inte för att Blizzard DOTA ens kommer kunna jämföras (då dom verkar prioritera mer casual spelare), men vem vet, kanske hittar dom någon funktion som man senare kan utveckla i DOTA 2.
PS Jag spelar själv både dota och hon för tillfället och ser fram emot DOTA 2.

Permalänk

Jag är själv en HoN spelare och FD dota-spelare och ser mest fram emot dota 2 då POVen i SC2 är så jobbig, det känns inzoomat.

Visa signatur