Hej, är supernöjd med mitt G930, åker på när man kommer hem och av när man går och lägger sig på kvällen. Det enda störande är att när man går ner i köket saknar jag typ 3 m för att nå i hela huset. Är det någon som vet något fenurligt sätt att öka räckvidden lite? Försökte prata med logitechs support och dom skrev detta:
"Vi är glada på Logitech att höra att du är mycket nöjd med ditt Logitech Wireless Gaming Headset G930.
Jag förstår att du undrar om det är möjligt att köpa in något tillbehör för att förlänga den trådlösa räckvidden med ca 5 meter. Jag skall försöka hjälpa dig med detta.
Tyvärr så har vi inte någon sådan lösning eller rekommendation, det är inte stödt av oss. Du kan kolla runt på nätet och se om du hittar något annat företag som har sådana lösningar, men vi kommer tyvärr inte kunna bistå i att få det att fungera.
Räckvidden är upp till 10 meter för G930, där andra trådlösa enheter samt väggar osv kan påverka.
Jag beklagar att jag inte kan hjälpa dig mer än så."