Portabel(mini) värmepistol, bra och vilken?

Permalänk
Medlem

Portabel(mini) värmepistol, bra och vilken?

Det är så att jag har relativt rymlig väska med en hel verktyg (samt fungerar som skolväska) i och vill lägga till ytterligare ett verktyg med en utrymmesvänlig värmepistol som kan prestera i stil med "hemmabruksvariant" i förhållande till temperaturen. Den ska användas till allt möjligt men just nu är fokuset en aning på att fixa Xbox 360 och Playstation 3 med reflow-metoden.

Jag kikade lite på "Iroda MJ-600" och "MT-50" (kommer inte ihåg tillverkare) men vet inte hur det ställer sig mot standardiserade och utifall det räcker. Det spelar ingen större roll om den är sladdlös eller inte eller bensin/vätskedriven så länge det är lätt att få tag och fylla på, så länge den är praktisk att använda.

Skickades från m.sweclockers.com

Visa signatur

PS3 Slim 320GB (1TB) | Wii U Premium | Xbox 360 250GB | X1 1TB | PS5 + Corsair MP600 Core 2TB | New 3DS XL + Katsukity's Capture Card | PS Vita 32GB | Ryzen 5800X3D, 32GB DDR4 3000Mhz, 240GB SSD, 2TB SSD (Kingston KC3000), Radeon 6700XT, 3TB+4TB HDD, B450M-DS3H | Nintendo Switch