Permalänk

Skärm problem Fujitsu SL27T-1

Köpte min skärm för ett tag sen. Och självklart när det finns hdmi uttag på skärmen så satsar man ju på hdmi, det är ju rätt uppenbart. Nu till problemet,
jag använde hdmi i 4-5 timmar sen började det "knasa" och gick man in på youtube och drog på fullscreen så blev det svart på skärmen någon sekund osv.
Jag är också en sån där gamer och självklart inträffade samma problem där när man gick tillbaka in i spelet. Jag sket i hdmi och gick till vga istället för att slippa dom där problemen med hdmi. Nu när man köpt en ny dator och allt så hade det varit rätt nice med hdmi så jag tänkte kolla om det är någon mer som har erfarenhet utav den här skärmen och kanske har lösningen på det? Snälla svara då!

Länk till skärmen: http://cdon.se/hemelektronik/fujitsu_sl27t-1_tn_27%22-1363901...

Edit: Vet inte om detta var rätt ställe att lägga inlägget på!

Permalänk

OBS. Jag har läst att man kan få hdmi att funka bara man kör rätt settings om man säger så. Någon som vet vilka settings det är?