Använd gilla för att markera nyttiga inlägg!
Connection error
Visa signatur
Hej,
Får irriterande connection errors på alla möjliga ställen. Allt för ofta måste jag starta om LoL eller Steam launchern 10 gånger innan jag lyckas logga in. Ibland slutar det med att jag får connection errors vid LoL loading screen och missar hela gamet.
Har gått igenom olika troubleshootings men det verkar inte hjälpa. (https://support.leagueoflegends.com/entries/26932010-Troubles...)
För övrigt funkar mitt internet alldeles utmärkt då jag kan ladda ner torrents i 2mb/s utan några avbryt.. Brukar också prata med folk i Skype samtidigt som jag får connection errors.
Tacksam för hjälp!
Vad har du för uppkoppling?
En sak som du kan prova är att stänga av dina torrents och se om det blir bättre. Om du maxar din upp- eller ner-länk så gör det att annan trafik får svårare att komma fram, så det du upplever som att det inte funkar kan vara att det helt enkelt tar för lång tid att få svar.
Använd gilla för att markera nyttiga inlägg!
Har bredbandsbolagets 24 Mbit/s uppkoppling och brukar få ca. 15 Mbit. Har alltid mina torrents avstängda när det är dags att spela :/
Copyright © 1999–2023 Geeks AB. Allt innehåll tillhör Geeks AB.
Citering är tillåten om källan anges.