Köpråd: mobila on-ears med bra bas

Permalänk

Köpråd: mobila on-ears med bra bas

Tjenare. Jag har redan ett par grymma lurar hemma, men skulle vilja ha ett bra portabelt alternativ. Gärna inte för stora, som jag kan ha med mig på tåget och bussen och på jobbet, så de får inte läcka/släppa in för mycket ljud. Sedan vill jag ha bra bas då hiphop är det som gäller för tillfället, och klassisk musik kan jag lyssna på hemma istället i lugn och ro.

Budget: ingen specifik men 1000 kronor kanske, kan lägga lite mer.

Och juste, jag vill att de ska vara bekväma också. Mina Superlux är fantastiskt bekväma så jag har blivit så bortskämd, kan inte använda mina Siberia V2, urbanears plattan eller iPhones inears pga hur obekvämt det är.

Tack!

Skickades från m.sweclockers.com

Visa signatur

Processor: i7 3930k. Moderkort: ROG Rampage IV. Grafikkort: NVIDIA GeForce GTX 660, RAM: 16gb DDR3. PSU: Chieftec Super Series CFT-650-14CS 650W Skärm: DELL U2412M. Tangentbord: Steelseries 6gv2. Mus: Steelseries Sensei. Headset: Steelseries Sensei V2. Högtalare: JVC-stereo Hörlurar: Superlux HD 660 + cMoy BB