ASUS Probe Voltage monitor problem.

Permalänk
Medlem

ASUS Probe Voltage monitor problem.

Jag har ASUS probe v2.15.08 installerat på min dator och det händer att de slår larm lite då och då. När det gör det är det voltage monitorn som tycker upp och då så ser det ut så som i denna bilden. Http://www.oktv.se/hemsida/martin.l.eriksson/cd/probe.jpg
Vad kan det bero på?
Problemet uppstår oftast när jag har flera användare inloggade i winXP. Kan det vara den lite äldre versionen av ASUS Probe som buggar?

Jag kör Windows XP pro svenska versionen. modekortet är ett ASUS A7V333 med en AMD athlon 1800+ thoroughbred processor. 512mb DDR RAM pc2700. 120gb IBM Deskstar. Lådan är en Chieftec Matrix helt ny men problemet har varit sen innan.

Permalänk
Medlem

jag har också haft det problemet fast den visade att 12v låg på 0 istället, den hoppar ner dit enligt programet varje gång jag startar litestep bla