Behöver köpråd!Hemmabio black friday!

Permalänk
Medlem

Behöver köpråd!Hemmabio black friday!

Hittat
https://www.komplett.se/product/850366/tv-ljud-bild/hemmabio/...
och
http://www.elgiganten.se/product/ljud-bild/hemmabio/BDVN5200W...
på black friday, kan inte bestämma mig om vilken som är bäst/mest prisvärd. Har läst endel om båda men det gjorde mig inte smartare. Får en känsla av att den från elgiganten är lite bättre/modernare?
HJÄLP TACK

Permalänk
Medlem

Tycker bägge ser båda snåla och tråkiga ut! Satsa på något riktigt för 1-2 tusen mer.. istället för att köpa något skit som du är nöjd med i 2 veckor! så värt besväret än att sitta och försöka lempa ut skiten på blocket sen

finns mycket billigt nu!
Dali självplock/bygga
Canton självplock/bygga eller färdigt "oftast lite dyrare"

eller mer budget men klart bättre än det du tittat på:
Dynavoice magic /challenger
http://www.ljudfokus.se/produkt/dynavoice-challenger-s-5-ex-v...
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=2751716

Proson sat31 eller gå upp en serie
http://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=386858

Finns massa trevligt än att titta på jätte kända tillverkares skräp prylar som säljer för att folk har hört talas om märket snarare än att det är vidare bra grejer. Såklart det finns bättre och sämre där med som med allt annat. Smaken är som baken!

Lycka till! Hoppas du hittar något som passar

edit* Glömde säga att jag hade ett Proson sat 31 dock med en challenger 10 tums bas och tyckte det var helt ok på 17 m2
men nu ska jag uppgradera pga av rummet blivit dedikerat biorum! och guitarr hero såklart

Visa signatur

Den som har mest prylar när hen vinner dör