2 st chassie, både stor och liten!
Säljer 2 st chassien, den ena är min gamla och den andra är oanvänd, felköp.
Chassie 1: Cool Master Stacker!
En riktig best, stor som ett as! Gott om plats för jag tror precis allt man kan vilja.
Ålder, ingen aning, gissar på runt 5 år.
4 st usb 2.0, hörlursutgång, mic-ingång samt firewire i fronten.
Fattas 2 st skydd för pci-e portarna, fattas 1 st skydd för 5,25" plats (se bild)
Något dammig men i övrigt gott skick!
Kommer utan fläktar men med hd-vagga och distanser för att montera moderkortet.
Med tanke på storlek och vikt går denna inte att skicka, hämtas upp i Salem (Söder om Sthlm) eller kommer du med pendel kan jag möta upp på Rönninge station.
Mer info: http://www.coolermaster.com/service/support/model/STC-T01/
Bud startar på blott 1:-
Chassie 2: Fractal design Core 1300
Köpte detta för att kunna byta ut chassiet ovan. Beställde det på Inet för runt 6 månader sedan och när jag igår får tummen ur att byta upptäcker jag att jag visst inte har mATX formfaktor på mitt moderkort utan vanliga ATX. Jag har därmed detta oanvända mATX chassie till övers!
Allt jag gjorde med det var packa upp det, sätta i PSU, upptäcka att mitt moderkort inte går i, montera ur PSU, packa ner det i kartongen igen. Alla små skruvar/distanser och liknande finns kvar. Sitter 2 st 120 mm fläktar i från leverans.
Det lilla jag hann fixa med det tyckte jag att det var ett välbyggt litet chassie, mycket fläktplatser och sånt e ju alltid kul.
Mer info: https://www.inet.se/produkt/6901828/fractal-design-core-1300-...
Detta chassie går det i teorin att skicka men då lådan är något skrymmande kan det nog kosta en slant vilket kommer debiteras köparen, Rekommenderar upphämtning i Salem eller att vi möts upp på Rönninge station.
Budstart: 200:-
Som alla skriver i alla annonser så säljer jag till vem jag vill när jag vill bla bla bla.
Tänkte vi kan köra auktion fram till tisdag kl 20 denna veckan.
EDIT: Auktionen avslutas tisdag 20:00.