Permalänk
Medlem

Vad ska jag göra??..

Varför försvinner inte hemsidor ur adressfältet när jag rensat tidigare, cookies och tillfälliga internetfiler(i menyn internet-alternativ)?
De flesta försvinner,men det är typ annonser från blocket, annonsdirekt och lunarstorm-bilder som lägger sig kvar i adressfältet!

Någon som vet hur jag skulle kunna få bort dessa hemsidebesök?

Tack på förhand!

Visa signatur

//FO

Permalänk
Medlem

Det som finns på skrivbordet visas oxå i adressfältet.

Visa signatur

Data betyder inte dator. Data betyder information.

Permalänk
Medlem

Men jag har inga länkar på skrivbordet till typ 30 sidor.. Nån annan snälla!

Visa signatur

//FO

Permalänk
Medlem

Verktyg / Internet-alternativ / Innehåll / Personlig information / Komplettera automatiskt / Rensa formulär

Edit: du har väl inte porr surfat

Visa signatur

~ When there's no more room in hell, the dead will walk the earth. ~

Permalänk
Medlem

Det är ju fortfarande kvar!!! AHH blir galen på detta, skulle behöva specialhjälp!!

EDIT: Nej det handlar inte om porrsurfning ;P

EDIT2: Jag vet inte om detta är någon interssant fakta, men sidor som jag går in på just nu sparas inte, och ligger inte kvar efter att jag har rensat det är bara ett 30-tal som ligger där hela tiden och inte försvinner... mycket märkligt tycker jag eftersom att det alltid har försvunnit innan!

Visa signatur

//FO

Permalänk
Medlem

Finns en massa småprogram som fixar detta. Bara att söka på google.

Visa signatur

"Obay your leader"

Permalänk
Medlem

Kan du nämna ett "småprogram"? För när jag söker på google hittar jag bara s*it! Eller så kan du väl säga vad jag ska söka på!

Visa signatur

//FO