Elgiganten i GBG den som öppnar norr om Göteborg i veckan, har kanon priser på en billig dator, missa inte detta - det är i alla fall värt att se vad dom säljer .
QUOTE]Ursprungligen inskrivet av EcCo
Jag ska beställa en riktigt lågbudjet dator som jag ska ha tills vidare iomed att min gammla brann upp och tog sig med ena hörnet av lägenheten, men det e en helt annan historia
Åter till saken, jag ska beställa lite "billighetsprylar" från www.oneshop.nu men blir inte riktikt klok på vad dem gör med priserna, det är nämligen så att t.ex ett Aopen Fulltower chassi kostar 744:- och när man lägger det i kundvangen så går det helt plötsligt ner till 595:- det är lika dant med processor och Hdd m.m
allt sjuker lite granna i kundvangen tillomed Hdd´n på120GB för 800:- gick ner till 703:-
e lite konfundersam, är det detså mer man beställer desto mer rabatt får man eller vad är det frågan om?
och om man tillexempel beställer ett chassi processor och Hdd, så står det att man betalar 99:- per kolli och 40:- i postförskott, hur ycket blir frakten för allesammans?
det e möjligt att det e jag som e ute och "vimsar" eller e det nåt skumt?
Är taksam för svar
//EcCo
[/QUOTE]