kan jag kräva...

Permalänk
Medlem

kan jag kräva...

mitt grafikkort som jag precis köpt in dog så jag gick till butiken för att få ett nytt. visade sig att de inte hade något inne av den typen. jag betalade 3.995 kr för mitt kort för typ 1-2 månader sen och nu har priset gått ner på de flesta korten. kan jag kräva ett grafikkort som nu kostar 3.995 men som då var dyrare för att slippa väntetid?

Visa signatur

12:50. Press Return

Permalänk
Medlem

Nej

Visa signatur

Hey babe, I've got a black belt in Kama Sutra.

Permalänk

Nej men du kan ju höra med butiken om de kan erbjuda ett likvärdigt kort så du slipper vänta längre.

/S

Visa signatur

Livet är inget för nybörjare...

Permalänk
Medlem

hercules är likvärdigt. båda är 9800 pro.

tråkigt att höra, antar att jag bara får hoppas att de kan få in ett kort så fort som möjligt. trist att behöva vänta på nytt kort när man precis fått datorn.

Visa signatur

12:50. Press Return

Permalänk

Jo det suger... Byggde en burk för några år sedan och det visade sig att minnet vart paj... Så det blev att skicka iväg det och sedan sitta där och titta på lådan tills gryningen kom och jag kunde rusa ut och köpa ett nytt minne så den gick att använda.
/S

Visa signatur

Livet är inget för nybörjare...