Overloaded
Frågor om lackning.
Visa signatur
Tja jag har en fråga, jag har sett killar som lackat sina datorer invändigt oxå vilket jag tycker piffar upp datorn extra mycket Och nu har jag börjat fundera på att fixa till min fulltower oxå. Så imorgon ska jag lämna in datorn på lackering hos en billackerarae, vill inte göra det själv pga att jag inte har någon stans att vara med färg Morsan blir tvär över att jag lackat inne på toan Jaja skit samma. Tycker ni att jag ska lämna in ramen oxå? Och få den i samma färg eller ska det vara någon annan färg? som jag gör själv då Har 2 burkar tattarkrom ligger och skräpar och 1 dl uv-färg (gul som ser ut som snorgrön)
Ja jag vet att folk har olika åsikter men jag skulle vilja veta vad som vore snyggast.
En sak som slog mig var att lacka datorn invändigt med tattarkrom och måla allt som är plast med uv-färgen.
EDIT: Ska säga det att den ska bli Metallic blå utvändigt(Saab 9-5 Aero´s)
Overloaded
Metallicblå låter snyggt. Hade kunnat bli snyggt med blått på utsidan också och sedan vita detaljer - kanske någon benvit eller metallicvit. Den snorgröna UV-färgen ställer jag mig ganska tvekande till, men krom kan bli snyggt också. Lite svårt att säga om man inte sett hur lådan ser ut.
det är en Cheftech Fulltower som jag sågat ur ett 105mm:s hål för 120 fläkt, och ett general-märke som det utsågat med sticksåg och front luckan är utsågat för plexi skiva så man kan se lcd:n och vattentanken osv..
Overloaded
Copyright © 1999–2023 Geeks AB. Allt innehåll tillhör Geeks AB.
Citering är tillåten om källan anges.