Permalänk

Litet Chassi - Bra Kylning?

hej, är ute efter mindre chassi nu, mitt är stort, tungt och klumpigt.. Antec Plusview 1000amg

Vill gärna ha med mycket bra kylning, 120mm eller liknande..

Visa signatur

Tänk först, Sök sen, Skriv sist!

Permalänk
Medlem

Ett Antec Super Lanboy kanske kan vara något?

Visa signatur

[Dator]: Asus-N56VM-S4034V ¤ [SSD] Intel-520-Series-240GB ¤ [Youtube - Fys]: ¤ Rygg & Bröst ¤ Mage & Triceps
[Graveringar]: ¤ Angel ¤ Devil + Tribal ¤ Dragon ¤
[Recensioner]: ¤ 3R System R201 ¤ Acousticase ¤ Colorsit ATX8010-A43 ¤ Lian Li PC7 SE ¤ Ultra X-Connect 500W ¤

Permalänk

Jag har ett ANTEC Aria som htpc, en liten, tyst låda för runt tusenlappen med PSU.
Funkar bra med AMD 2600 SEMPRON, vet inte hur det är om man kör med P4 eller liknande. Men eftersom det är en ganska poppis låda så borde det finnas info att hämta på google typ.

Visa signatur

Sajberman

Permalänk
Medlem

Annars är Antec SLK3000B ganska litet och smidigt, billigt med och mycket tyst. Finns en recension på det här på Swec. Dock kanske inte lika smidig som Lanboy men billigare.

Permalänk
Moderator, Testpilot

Hakar på tråden lite.

Är ute efter en liten låda jag också. Skittrött på min bigtower. Gott om plats men den är så STOR. Är himla sugen på en desktop-variant. Någon som vet något bra märke. Helst ska det vara plats för ett fullstort ATX-moderkort.

Tacksam för svar.

Visa signatur

ASrock x470 Taichi Ultimate - AMD Ryzen R9 3900x - G.Skill Ripjaws@3.6GHz 16GB RAM - RTX 3080 Ti - Super Flower Leadex Gold 1000W - Phanteks Enthoo Pro - AOC AG35UCG 34" 3440x1440p@100Hz - kalaset vattenkylt

Permalänk
Medlem

Antec Overture är en bra Desktop

Permalänk
Medlem

Silverstone har väl ett antal riktigt snygga och jag jag gissar - bra desktop-lådor.

Visa signatur

AMD Opteron 146[CABYE] | Asrock Dual-SATA2 | Corsair 2x512 MB VS | Connect3D X800GTO - 16 P 540/580 | bZerk 500 W
Qtek 8010 | Canon PowerShot A610 Canon EOS350D/Sigma 18-200|Klap klap duktig 94 :)