för det första köp från datorbutiken då det blir MYCKET billigare dessutom kan du då köpa Thermalright Ultra-120 eXtreme Socket 775 / AMD som kyler väldigt bra och fått extremt bra resultat i alla undersökningar dock måste fläkt köpas till vid sidan av men med en nexus 120mm eller noctua 120mm så har du en tyst cpu fläkt som verkligen kyler rejält
för det andra måste fråga en sak... är det mening att du ska ha ett 8800GTX till en HTPC? inte lite overkill? eller ska du dela upp datorn och ta t ex processorn till en HTPC och så passar du på att köpa ny cpu då? om du ska ha 6850 till en HTPC är det lite väl overkill... men å andra sidan kanske du ska lira "tv-spel" på den?
njaa köper jag ett 8800gtx tänker ja inte ha det i htpcn.
tror ja ångrar mig lite på det där med quaden också, får bli en E6600 (till htpc:n,så köper jag en ny till spelburken sen) nu de borde fungera bra till att kolla på lite filmer sen?
köper nog allt på datorbutiken som Rawa sa.
sista grejjen innan ja beställer nu.
Thermalright Ultra-120 eXtreme eller Zalman CNPS9700 NT Ultra Quiet