Permalänk
Inaktiv

Burount eller Skate

Som rubriken

Villa ha ett nytt spel till min ps3 och väger mellan burout och skate

skate kostar 149 + frakt

burnout 369 + fraktfritt

(Är fattig)

Varför borde jag välja det ena över det andra. Har provat demona och båda verkar likvärda där (bätter multiplayer i burout) Har ju GTA IV men antar att burout är mkt bättre bil än i gta?

Permalänk
Medlem

Jag säger SKATE. Det är ett av de få spel som jag tyckte va värt 700kr som jag betalade när det släpptes. Jag kan själv inte åka bräda och är inte så speciellt intresserad av det heller men skate är nog det spelet som har snurrat mest i mitt 360.

Enda nackdelarna jag ser med spelet är att man inte kan gå av brädan och det finns fler multiplayer lägen när man kör online än när man kör 1-4 på en och samma konsoll vilket är synd men bara singelplayer delen håller mycket länge.

Visa signatur

CPU: Intel Core i5 750 2,67GHz
RAM: Corsair 8GB (2x4GB) CL9 1600MHz
GPU: Asus GeForce GTX 970 Strix
SSD: Samsung SSD 830 128GB

Permalänk
Medlem

burnout är sjukt snabb o väl polerad arcad racing.
Själv skulle jag tagit burnout.. skate kan vara frustrerande eftersom det är lite väl realistiskt och ganska svårt att sätta sig in i.

Visa signatur

"The midget Bush and that Rumsfield deserve only to be beaten with shoes by freedom loving people everywhere." - Muhammed Saeed al-Sahaf

Permalänk
Medlem

För mig är Skate det spelet som har hållt längst av de båda du nämner. Det är dock möjligt att det krävs ett visst intresse för sporten för att ska vara riktigt roligt.

Visa signatur

"Where should I put this thing so that it doesn't hurt anyone we know or care about?"
"Out the window, Sam. There's nobody but strangers out there."

Permalänk
Medlem

Jag tar gärna länk till skate för 149 kr

Blev ju av med det när jag sålde mitt Xbox och måste ha det, hehe

Visa signatur

Irish today, hungover tomorrow

Permalänk
Medlem

Jag kan också rekommendera Skate.
Finns inget bättre spel än det för att bara varva ner lite och lattja runt

Samt att man blir fortfarande lite stolt av att sätta en snygg line!

Visa signatur

Du vet att det är måndag när du upptäcker en landmina i din frukost. - Garfield

Permalänk
Medlem

Jag gillar Burnout.Var ett tag sen jag lirade det nu pgr av gta och mycket jobba.Men när jag köpte Burnout så var jag fast länge i spelet ett + är ju det mycket smidigt multiplayer läge okså

Visa signatur

Psn nick daswede

Permalänk
Hedersmedlem

SKATE

Visa signatur

PSN: SoL-WiK (PS3 250gb + 1000gb My Book + 500gb My Book @ Sony BRAVIA + Logitech Z-5500 + PS Vita)
Eigenbrötler - I dont give a FööK, cant fail if i dont try.

Permalänk
Medlem

såg att skate kostar 199:- på elgiganten, so im there

Visa signatur

Irish today, hungover tomorrow