Thrawn o övriga,
Det verkar som om Q9450 nu finns hos datorbutiken.com. Skillnaden mellan Q9400 o Q9450 verkar vara 12Mb L2Cache för 9450 o 6Mb L2Cache för 9400. Prisskillnaden är så liten så det spelar ingen roll för mig. Stämmer det att detta är enda skillnaden.
Det verkar som om jag eller nån annan tagit bort grafikkortet från beställningen. Vilket kort var det nu igen?
Hur/Var anger jag om jag vill att de skall montera ihop allt? Kostar?
Senast jag köpte dator så var Seagates HDDs heta. Är denna du rekommenderar(WD Caviar) tyst, snabb och med lång garanti?
https://www.datorbutiken.com/se/default.aspx?Cart=210-38950
Mayday Mayday
Hmm, jag missade en viktig detalj. Jag behöver 3 olika utgångar på grafikkortet. HDMI, DVI och S-Video. Jag har fortfarande en "Fetto-TV" så jag behöver S-Video nu o sen när jag köper Platt-TV så vill jag köra HDMI. Jag vill inte använda adaptrar emellan. Jag har sökt på prisjakt men något passivt hittar jag inte. Möjligtvis ett Powercolor 3850 Xtreme.
Tips på bra grafikkort med DVI, HDMI, S-Video?