Dator som ska användas till nya spel - Budget 12.000 kr inet.se
Operativsystem har jag redan (Windows 7 bästa versionen) likadant med tangentbord mus och allt sånt, det enda jag söker är alltså datorn, chassi och delar i den.
Vill helst använda 2 grafikkort alltså i SLI. SSD hårddisk behöver jag inte heller, jag kan ta den extra lilla laddningstiden när datorn startar och när man öppnar program, det får jag uppgradera i framtiden isåfall.
Inet.se vill jag beställa ifrån, hoppas på att få ett bra seriöst svar med bra delar innan klockan 16.00 idag då jag gärna vill beställa idag och få den redan på måndag helst.
Bygga kan jag också göra själv så behöver bara delar.
Ge mig gärna både AMD & intel.
Eller så räcker det kanske med ett grafikkort i 2000 kronors klassen och sedan köpa en 24 tum skärm , vet inte om min 19 tum LG klarar av 2 grafikkort?