Visa signatur
P35 DS4 rev 2.0 - E7200 - 8800GT - 4096 DDR2 - WD250GB - Win 7
Jag funderar på att investera i en laptop som jag i princip endast kommer spela poker på. 4 bord samtdigt samt Hold'em Manager i bakrunden, detta kan knappast kräva speciellt mycket men jag är inte särskilt kunnig när det kommer till laptops. Jag vill ha tag i den absolut billigaste laptopen, men jag vill även självklart kunna spela poker utan några problem.
Det jag har lite funderingar över är internettillgänglighet. Tanken är att använda laptopen när jag inte är hemma, eller om jag skulle få för mig att vilja spela utomhus framåt sommaren. Ska till Asien om en månad också, skulle gärna vilja kunna spela där också. När jag är i Asien antar jag att jag får se till att bo på hotell som har wi-fi, men när jag är i Sverige borde det finns bättre alternativ. Vilken sorts lösning bör jag tillämpa för att kunna ha tillgång till internet på bästa sätt?
Utöver poker vill jag kunna glo film så en minimal skärm kanske inte vore det bästa. Någon som har några rekommendationer?
P35 DS4 rev 2.0 - E7200 - 8800GT - 4096 DDR2 - WD250GB - Win 7
Bump :E
P35 DS4 rev 2.0 - E7200 - 8800GT - 4096 DDR2 - WD250GB - Win 7
Copyright © 1999–2023 Geeks AB. Allt innehåll tillhör Geeks AB.
Citering är tillåten om källan anges.