Jag hajar! Skulle säga att den ändå är för bulkig för ett barn. Du skulle kunna få XM1 för 50 spänn då det är till en grabb. Fundera på det! Mycket bättre för gaming.
Säljer min Intel NUC Hades Canyon då den inte har använts på ett bra tag. Tidigare använd för lite gaming och körde den då något undervoltad för lägre temperaturer. Det är den bättre versionen följande specs:
i7-8809G
Radeon RX Vega M GH
16 GB ram
1 TB ssd
Uppstartad och testad men levereras såklart nollställd. Har kvar originalförpacking och tillbehör så den kan även skickas.
Flera möss och ett par tangentbord (gaming + ergonomiskt)
Det är äntligen dags att tag tag i att sälja av möss och tangentbord som ligger och samlar damm i en låda. Allt är väl omhändertaget och i bra skick. Kan skickas men premierar upphämtning.
Sprime PM1 - Den bästa gamingmus jag testat i respons och utformning men tyvärr för liten för min hand.
Endgame Gear XM2we - Mycket bra trådlös musen för claw grip.
BenQ Zowie S1-C - Endast öppnat förpackningen och testat. Kände direkt att den inte passade mig.
Endgame Gear XM1 - Passar för claw grip.
Dream Machines DM1 fps - Sensei-klon.
Logitech G603 - Går att köra på ett batteri men är ändå rätt tung.
VortexCypher PBT - 65% tangentbord med Cherry Silent Red.
Microsoft Sculpt - Ergonomiskt tangentbord, mus och numpad.
Givet att 4060ti går att få tag i för strax över 3500 nytt för under 5000 så är det priset inget att haka upp sig på. Ett 3060ti kan du få för kanske 2500-3000 begagnat för ett i bra skick som referens. Köpte själv det nyligen.