AIO (d.v.s. slutet system behöver inte kopplas till någon extern vattenpump bara skruva fast kylaren i datorn!) acellero vattenkylning (bara kylaren gick på 1200:-), går tyst och svalt även under full load.
Varit mitt gaming kort flera år tills uppgradering för några veckor sedan, fortfarande bra för spel.
Senaste tiden kört mest GTA V, CS go, fortnight, pubG.
Suttit i ett väl ventilerat chassi med damfilter för samtliga 5x fläktar. Aldrig använt till mining eller liknande endast spel.
OBS! endast avhämtning !hemma! hos mig i Haninge p.g.a. ömtåligt. Ej aktuellt att skicka med posten.
@demo1: Om det inte framgick så är 950:- ett "köp nu pris" får jag det så säljer jag kortet direkt det är alltså inte ett utgångsbud, behöver få loss pengar fort så snabb affär går före.