Permalänk
Robot

LP-servern

Som så många andra ville jag ha en hyffsat snygg, tyst och billig server som kan stå o puttra. Eller ja den gamla P1:an jag satte i duger bara till server, när ja får tag på en bättre dator ska de gå att uppgradera o så.
total kostnad: ca 100 kr

Besök albumet: LP-servern av oldschool

Permalänk

Kunde ha blivit snyggt om du fixade kabeldragningen och tog bättre bilder.

Permalänk

Nu blir jag verkligen avundsjuk. Ett sånt här bygge är det jag har drömt om hur länge som helst. Jag måste bara ha ritningen så jag kan göra ett likadant. Coolt med plexiglas! 10 p lätt som en plätt

Visa signatur

Weierstrass var professor i matematik i Berlin, och en av 1800-talets mer inflytelserika matematiker. Han definierade att en [analytisk funktion]? var summan av en potensserie. Weierstrass uppfann också en [kontinuerlig funktion]? som saknade derivata i varje punkt.

Permalänk
Medlem

Det hade vart coolt om du hade fixat hålen på baksidan MYCKET snyggare..

Visa signatur

Asus Zenbook UX32VD-R4002V.

Permalänk

Fy skam, ta sönder en fin lp spelare
Jag gillar ljudet av raspiga lp-skivor trots att jag bara är 15
Men det hade vart snyggare om du hade fixat sidorna lite bättre.
och att kalla en p2/p3 för p1a är också fel

Visa signatur

Node 304: MSI Z87-I - Core i5 4670K - 8GB DDR3 1600Mhz Kingston HYPERX - Sapphire RX480 8GB - Crucial MX100 256GB
HTPC: ASRock H67M-GE - Core i3 2130 - 8GB DDR3 1600Mhz Corsair Vengeance - Intel X25-M G2 80GB
Laptop: Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″