Vad är detta för hörlurar?

Permalänk
Medlem

Vad är detta för hörlurar?

http://img24.imageshack.us/img24/8052/moren.jpg

Dom liknar lite Skullcandy TI men tror inte dte är dom, någon som vet vad det är för några?

Permalänk
Medlem

en fråga, varför bryr du dig om vad för hörlurar en DJ har?
kan vara så att han moddat dem själv.

Visa signatur

p4 3.4ghz 1290 (3 st ddr) radeon 9800 pro 128mb

Permalänk
Medlem

Eftersom jag tyckte dom var snygga så ville jag ta reda på var det var för några och se om dom hade ljudkvalite också isåfalll skulle jag vara sufgen på att köpa dom.

Är de okej för dej eller?
Visst kan han ha moddat dom själv men det är inte så vanligt att man gör det.

Permalänk
Medlem

RELOOP RH 3500 PRO
http://www.billebro.se/myshop/myshop_images/2202.jpg
Dom kanske?
Bilden ser ju ut att va rätt kontrasterad så hörlurarna ser ju väldigt simpla ut på bilden du hade

Går att köpa:
http://www.conrad.se/?ref=prisjakt&subref=302906&article=3029...
Dock verkar de bara finnas i svart vad jag kan se och Conrad.se har inte fått så jättebra betyg på prisjakt.

Permalänk
Medlem

Okej, Skullcandy har ett visst rykte om sig att vara snygga men inte så bra med undantag från Hesh som är helt ok

Visst är dom snygga men ser faktiskt ut som Skullcandy TI men att han målat över sidorna med vit färg. Kan även vara någon speciell modell av TI, är dock inte så bra lurar ljudmässigt.

"Skitsnygga (så klart en fråga om tycke och smak), sköna, sitter bra (men ömmar efter flera timmar i sträck...), känns rejäla och relativt bra ljud. Inte det bästa trycket i basen, men annars kompetent. Finns kanske billigare i samma klass, men inte snyggare =)" 6 av 10

Visa signatur

p4 3.4ghz 1290 (3 st ddr) radeon 9800 pro 128mb