Tredje advent är här och för den som vill är det fritt fram att tända ännu ett ljus i staken. Det är såklart även dags att öppna ännu en lucka i julkalendern, mer specifikt den elfte i raden. Här väntar de välbekanta juliga tonerna av Goder Afton, men utan de sedvanliga herrarna och damerna.

Jag önskar, en trådlös, Logitech MX keys.
Med knappar som skänker en känsla koncis.
För jag är när det gäller ingen simpel novis,
tänk att glädja eder alla med min expertis!

Istället bjuder @emmetmehmet på omdanad text med trådlöst tangentbord i strålkastarljuset. De vackra tonerna belönas såklart med välförtjänt presentkort på 1 000 kronor från en välkänd datorbutik och chans på Kompletts stora julklappspaket. God jul önskar SweClockers!

Tävla i SweClockers julkalender!

ingress2.jpg

Vill du också vinna julklappar? Tävla i SweClockers julkalender genom att spela in ett eget julklappsrim, framför en juldikt eller sjung en julsång om valfri pryl som du önskar dig i jul. Du behöver inte synas på bild och det går även bra att bara skicka in texten. Vinnare dras varje dag fram till jul.

Klicka in och tävla