Hjälp mig finna plast/metall distanser till kretskort

Permalänk

Hjälp mig finna plast/metall distanser till kretskort

Tjenare! Jag har ett specialprojekt till ett företag där jag skall montera ett kretskort på ett stort kylblock.
Det problematiska är att hålen på kretskortet är till för m3 skruv. Själva glidprofilen i kylblocket är 7mm i höjd vilket betyder att jag kan endast använda m4 mutter eller bult för att distansera från kortet.

Min fråga är då om ni vet någon återförsäljare (helst inom Sverige) som har plast/metall distanser som är (m3 hona - m4 hane) eller åt andra hållet.

Jag har letat överallt på webben och lyckas inte finna det jag söker, även lokala återförsäljare för liknande har inget i sortimentet. Har även kollat på T-mutter, fyrkantsmutter och brickor men allt är för litet när det skall vara till för m3 gänga.

Hoppas ni kan hjälpa mig och att ni förstår vad jag menar.

Tack på förhand!

//Danne

Permalänk
Medlem

Nu vet jag att denna är för lång med sina 65 mm. MEN de kanske vet var det går att få ta i andra längder.
https://www.svebry.se/product/distans-65-mm-m3-hon-m4-han

Beroende på volym så hör om någon kan producera vad du behöver...