Du får återkomma med lite tankar när du byggt färdigt! Vilken version köpte du? Står i valet och kvalet mellan FormDs T1 eller Ncase M2 Grater nu, lite beroende på vilket 50*0 kort jag lyckas få tag i.
OnT: Förr ”snålade” jag rätt mycket på chassit och lade ner pengar på komponenterna, men då var inkomsten inte den största heller. Nu när jag kör ITX(NR200P) så är det lite viktigare att det dels ser snyggt ut, då burken står på skrivbordet och jag ser den hela tiden, samt hur enkelt det är att bygga i, då Itx, helst med en AIO kan vara ett jäkla bök beroende på längd på kablar, slangar osv.
Så jag har inga problem att lägga 2-3000kr på ett chassi nu som jag verkligen vill ha. Bara att ta bort ett restaurangbesök den månaden så är mellanskillnaden mot ett billigare chassi borta!