Ursprungligen inskrivet av pa1983
Oki. Det var precis den infon jag behövde. glömde skirva det men det är självklart 30fps som gäller. kan välja 15 med. hade 25 funnits så hade det fögit fint.
jag testade på mitt tomma 16Mb SD minne å fick inligt kameran in 8sek film så det ger ca 2Mb/sek så ett 2Gb skulle kalra 16-17min så fall. Antar att det inte är nån form av variabel komprimering?
Får se vad man får i lön men det lutar nog åt ett 4Gb för ca 700Kr. Om stålaran räcker ett 8Gb.
japp det är 4st batterier och jag hade väl tänkt å skaffa uppladnigsbara av hög kvalite. Typ GP celler på 2500mAh.
Såvida du inte vet eller kan rekocmendera celler som har pracktiskt högre kappasitet. Ska nog ta specen med en nypa sallt som alltid
Jag rigde canons support och vem svarade. En finne på engelska. man blir ju vansinig på usselt support.
SDHC standarden vad ahr den för fördelar över icke SDHC?