Menar du att du tycker att det borde stå i trådtiteln, tillsammans med ordet "flyttad" då eller?
Typ:
Flyttad[Mjukvara>Spel]: Förslag : Fyttad tråd, men vart flyttades den ??
Det kan jag se en liten poäng med, lättare att få en uppfattning om huruvida tråden är intressant att läsa eller inte om man vet vilken kategori den egenteligen tillhör, men det går ju att kolla snabbt genom att klicka på länken så det är ju inte ett speciellt stort problem heller.. Dock skulle det kanske vara trevligt om det fanns, vem vet, kanske man bara skulle störa sig på om det stod nått i stilen:
Flyttad[Övrigt>Övriga ämnen>Akademiska ämnen, arbetsliv och samhällsdebatt]: <Trådnamn>
Det blir ju tämligen långt så det kan nog bli rätt drygt, speciellt med tanke på hur många trådar som lär kastas in i Övriga Ämnen nu när den återvänt..
Annars så har ju redan GAPa bemött din fråga.
Att moderatorerna ska skriva till vilken del som tråden flyttas är ju inte särskilt nödvändigt eller givande, då det ju redan står i kategorilistningen (såsom GAPa redan gått igenom..)..
Nä du, ser inte riktigt nyttan med något sånt här, men jag kanske har missat poängen i vad du egenteligen ville?