Harman Kardon Onyx Studio 4

Permalänk
Medlem

Harman Kardon Onyx Studio 4

Hej,

Såg att ICA säljer Harman Kardon Onyx Studio 4 för 999 kr (ordinarie pris är 2299 kr).

Tycker ni att det är värt summan? Just nu har jag endast en JBL Flip 3 som används till och från. Onyx Studio 4 kommer också användas till och från. Går det att koppla upp den till TVn? Såg ingen AUX ingång.

Utöver det, är ljudet bra sett till priset (även fast om den hade kostat 2299kr)? Jämfört med JBL Flip3 så är den självklart bra

https://handla.ica.se/handla/produkt/hogtalare-bluetooth-onyx...

Permalänk
Medlem

Den har varit på rea flera gånger så det reella priset på den är ca 999-1299kr, så se den inte som en 2000kr+ högtalare.

Det är en helt okej högtalare, men om den passar till ditt syfte är du bäst på att avgöra. Jag har en själv som jag använder till både musikuppspelning och som extra datorhögtalare och är helnöjd.
Ett vanligt 3.5 mm ingång finns på den som du kan koppla in tv:n på.

Permalänk
Rekordmedlem

Vill du ha nått plattare och orundare så låter Ikea Eneby ganska bra för att vara en högtalare av den typen, finns i 2 storlekar, 20 och 30 cm och den mindre går att driva på batteri.
https://www.ikea.com/se/sv/p/eneby-bluetooth-hoegtalare-vit-8...

Visa signatur

R5 5600G, Asus ROG STRIX X470-F Gaming, WD SN850X 2TB, Seasonic Focus+ Gold 650W, Aerocool Graphite v3, Tittar på en Acer ET430Kbmiippx 43" 4K. Lyssnar på Behringer DCX2496, Truth B3031A, Truth B2092A. Har också oscilloskop, mätmikrofon och colorimeter.