Permalänk

Köp mitt ASUS A7N8X-DELUXE + en 2500+ istället

EDIT:
Passar en Amd XP-M på mitt Asus A7N8X-E DELUXE???
Ursäkta mig, är bara lite ny inför dessa Mobila cpu'er

Visa signatur

CPU: Use your imagination
MEM: Use your imagination
PSU: Use your imagination
GPU: Use your imagination

Permalänk

jag har lyckats pajja mitt moderkort.. har blivit sugen på abit nf7-s 2.0.. men frågan är.. passar det till min cpu? amd athlon xp2000+? och mitt minne ddr333..moderkortet stödjer ju ddr400..men funkar mitt minne också?

Visa signatur

Dfi ultra-d, SD 3700+, big typhoon, Kingston hyper-x 2048mb, seagate 300gb, tagan easyconnect, powercolor x1800xt kylt av TTBW.

Permalänk

<jossipekka>
Inga problem alls
Bara att köpa

Visa signatur

CPU: Use your imagination
MEM: Use your imagination
PSU: Use your imagination
GPU: Use your imagination

Permalänk
Avstängd

DFI verkar vara lite smålustigt. Med undervoltar och så.
Klockar väl buss bäst. Men klockar det verkligen processorn bättre än NF7-S?
Jag tvivlar på det.

Permalänk
Medlem
Permalänk
Medlem
Citat:

Ursprungligen inskrivet av Dizz0
Detta är ett billigt men ändå bra Kort : http://www.datorbutiken.com/se/datasheet.php?artId=EP8RDA3I

Jag har ett sånt.. Mitt har tagit hur mycky stryk som helst. När det var nytt så trillade någon järnbit bakom det så det bara pep svagt om något när man gav det ström. Sen luktade det brännt. Men det går stabilt o mitt gör 220FSB. Jag är väldigt nöjd med dej. Gav kanske 550Kr för det

* Kör med TwinMOS minnen.