Hej alla kära va-ni-nu-är!
Jag är ganska mycket nybörjare vad det gäller html/css, men jag håller på med en hemsida som jag gör i projektarbete i skolan, ska handla om hälsa o dyl.
Hursomhelst har ni sidan (ej, klara bara lagt upp lite så länge) http://fasa.1go.dk (Jag vet att domännamnet är larvigt, bara provosoriskt!)
Det är bara att kolla i källkoden om ni vill fördjupa er i något, men nu har jag gjort loggan ganska stor, med skugga runt i Ps. och sedan haft z-index så den hamnar längst ner. Men som ni ser finns även en "huvudruta" där all info ska vara, i div:en "content" i koden. Och på sidorna på den här div:en vill jag att skuggen ska fortsätta ner.
Alltså, hur får jag skuggan att hamna på kanternta om content div:en, ska jag ha en separat bild med skugga och köra repeat y i en ny div på båda sidor om content?
Någon som vet hur jag löser detta, vore jag evigt tacksam
Edit: Andra synpunkter på sidan är såklart välkomna!
Tack på förhand!