RTX 3080 TI, 32gb DDR4, nätaggregat
Den här annonsen är avslutad. Du kan ge eller läsa feedback i den tillhörande kommentarstråden .
Rensar ur komponenter efter en uppgradering. Tänker mig bud, och jag prioriterar om någon vill ha rubbet. Avslutar budgivning på fredag (midsommarafton).
Komponenterna har suttit i en HP Omen 30L GT13-1837no och minnena och grafikkortet är testade efter att ha plockats ur datorn.
Jag har köpt här tidigare, men det är min första försäljning. Komponenterna kan hämtas i Stockholmsområdet eller skickas mot fraktkostnad. Flaggar för att jag kommer vara bortrest tisdag-fredag den 24-27 juni.
Datorn är använd i tre år och grafikkortet har inte fått kämpa supermycket. Jag har i princip kört Baldur's Gate 3, Cyberpunk, Starfield och Avowed från början till slut varsin gång under åren jag haft datorn, i övrigt har den använts en del till kontorsjobb. Kvitton finns, men datorn i sig har alltså passerat reklamationstiden.
Komponenterna:
- RTX 3080 TI (okänd tillverkare, som sagt suttit i en HP)
- 32 Gb DDR 4 RAM (4x8), varav 2x8 Gb är HyperX XMP RGB (PC4-25600 DDR4-3200) och 2x8 HyperX Predator (PC4-25600 DDR4-3200).
- Nätagg Cooler Master 800W icke-modulärt.