Win7 fullt uppdaterat. GPUn ligger på runt 60°C i load, CPUn på 30-40, har instrallerat alla drivrutiner från deras hemsidor.
Inte hunnit se bluescreen koden (Har iof minidumps)
Har börjat få bluescreens. Oftast när jag startar spel som t.ex. wow fast även i windows när jag surfar.
Har prövat att köra Furmark/Memtest och får inga fel.
Har även uppe Everest för att se temps på CPU/GPU/Mobo på en annan skärm och ser inget som är för högt.
Dator specc:
Moderkort: Gigabyte GA-890GPA-UD3H
Processor: AMD Phenom II x6 - Kyld med H50
RAM: Corsair XMS3 4x2Gb
HD: 2x Samsung Spinpoint 1Tb - Ocz Agility 40Gb
GPU: XFX 5870
PSU: Corsair 550W
Har även 7x Gentle Typhoon 1850RMP kopplade till fläktkontroller
Kan det vara att min Psu inte klarar att ge tillräckligt mycket ström till alla komponenter?
Har nyligen köpt en ny SSD för att ha windows på, undar då om det är möjligt att flytta över Windows från min "Vanliga" Hd till min SSD utan att behöva ominstrallera.
Du måste göra nått stort misstag i din rotation/specc/glyphs, då jag gör ca. 5k dps i ToC10 med min warlock som är ny dingad (ca 4.3k gs)
Edit:
Din specc ser lite fel ut, Soul Leach i PvE låter inte direkt som något du borde satsa på om ni inte har någon i raiden med replendishment (eller vad den heter) så kan den dock va bra om du drar improved soul leach. shadowfury är ett måste.