Inlägg

Inlägg som sajberlaika har skrivit i forumet
Av sajberlaika

jag tackar för era svar

Av sajberlaika

frågor ang a64 3700 San Diego

har tänkt o köpa en a64 3700 san diego o har nu några frågor.
1.Vilket moderkort rekommenderar ni?
2.bra minnen för eventuell överklockning?
3.har ett antec 350w nätagg,kommer det att räcka?
4.har ni några andra alternativ till processorn eller är det ett bra köp?

Av sajberlaika

jag lägger nog ner mitt redstorm projekt,för det verkar ju inget vidare bra.tack för hjälpen iallafall.

Av sajberlaika

kanske du har rätt men varför finns då loggan med vid uppstart av datorn

Av sajberlaika

redstorm överklockning

försöker att hitta red storm överkl. på mitt soltek 75frnl men hittar inget.kan överklocka manuellt men vill testa detta.kanske är blind eller fattar noll. hoppas någon kan hjälpa mig på traven.

Av sajberlaika

albatron 4680

köpte ett nytt grafikkort,albatron 4680 ock hoppades på lite mera fart i spelen.ibörjan gick det bra,men sen började skärmen att frysa.nu fryser skärmen varje gång när windows mm har laddat klart.fick byta till mitt g2 ti som funkar perfekt.vad kan detta bero på.har en p3 600 som sitter på ett soltek 67 moderkort.var inne på albatrons hemsida och läste att grafikkortet inte stödde 3.3v som moderkortet gör . har jag nu pajat kortet.ånej

Av sajberlaika

överklockning soltek SL-67EV1

Hej
har ett soltek sl-67ev1 med en p3 600mhz som inte är så rolig.
har provat att öka den me kommer bara upp i 103*6=618mhz.
detta verkar vara max för ökar jag till 112*6=672mhz så startar den inte upp.hoppas att någon eventuellt kan säga vad jag ska göra.ska ev köpa något bättre snart men till dess så.