Inlägg

Inlägg som Robilitoow har skrivit i forumet
Av Robilitoow

Robin, går under smeknamnet Robain (som i Kurt Cobain) eller nickar Robilitoow, precis 30 år fyllda. Har gjort lite allt möjligt genom livet, kört lastbild, jobbat i butik, jobbat som tränare inom truppgymnastik, men sen 1 år tillbaka uppfyller min livslånga dröm och studerar just nu Historia på universitetet.

Gaming, precis som historia, har alltid varit ett livslångt intresse för min del och har så länge jag kan minnas suttit antingen framför tv:n eller datorn och spelat. De tre spel jag lagt mest tid på genom livet är CS, Destiny och Battlefield. På senaste tiden har det dock blivit mer rollspel och SP spel men sitter ändå och följer de nya FPS spelen så BF6 är just nu allra varmast.
Älskar allt tekniskt, har länge byggt datorer även bilar med farsan för flera år sedan, gillar att lära mig nya saker hela tiden så är inte heller bang på att testa nya spel när de släpps, helst i genrer jag aldrig testat tidigare.
Om inte man hittar mig med näsan nere i en bok eller i ett spel så är det musik som ligger mig närmast. Har alltid igång musik någonstans hemma eller där jag är, konserter är det bästa som finns men var ett tag sen jag var iväg på konsert så blir mest musik hemma på högtalarna eller i hörlurarna.

Har länge varit aktiv på FZ men har så länge jag kan minnas lurkat på SweClockers också, dock är det först nu jag gör ett konto. Alltid varit kul att följa alla olika trådar och tips som delas här på forumet och hoppas även kunna lära känna flera av er i framtiden, är någon sugen på att lira nåt tillsammans eller tipsar om något nytt spännande spel (soulslike ligger mig varmt om hjärtat) eller har någon bra låt (rock, metal, grunge men även techno och dubstep) som du vill dela med dig av så hör mer än gärna av er! Annars hoppas jag vi ses i discord-servern, där nickar jag RobaiN också

Av Robilitoow

Söker sköna nya spelkompisar

Tjabba allihopa!
Bor i Stockholmsregionen och söker härliga och avslappnade människor att spela lite olika spel med.
Fyllde nyligen 30 och har märkt att många polare i samma ålder har "försvunnit" lite åt olika håll, vilket är förståeligt. Är vanligtvis social men har känt mig väldigt "instängd" senaste året pga mentala problem, men nu har ljuset kommit tillbaka och därmed även suget att träffa nya personligheter och sköna människor. Jag själv studerar för tillfället och har därför mer egentid än vad många polare har, sitter och spelar lite varje kväll men mestadels på helgerna.

Har alltid spelat mestadels FPS spel (allt från CoD, CS, Destiny, Battlefield m.m.) som jag lagt många timmar på, nu är det främst BF6 som tar upp min speltid. Soulslike ligger även varmt och hjärtat så därför läggs mycket tid nu på Elden Ring Nightreign.
Annars är jag en väldig sucker på olika genrer och är inte bang på att även testa nya spel (The Forever Winter, Enshrouded, Jump Ship, Megabonk m.m.)

Top 3 spelen just nu är:
- BF6
- Elden Ring Nightreign
- Space Marine 2

Är någon, vemsomhelst egentligen, sugen på att lira något tillsammans, testa på något nytt eller bara känner för att sträcka ut nätverket lite så hör mer än gärna av er! Jag är en glad och social person som ÄLSKAR att träffa och lära känna nya människor, vare sig det är att bara snacka lite skit, skicka lite memes eller hitta något nytt/gammalt att spela tillsammans!