1) Välj det alternatvet som har lägst pris utan tvekan . Jag köpte t.ex min från Zeptoexperten men har bara haft kontakt med Zepto (både innan och efter köp). Enligt Zepto skall det inte heller vara ngn skillnad på garantier och sådant heller.
2) Finns trådar med inlägg(minst en som jag sett) som behandlar ämnet hur man sätter in ett nätverkskort i en Zepto. Tror inte det skall vara några problem alls.
3) Har haft min 6324 sedan i början på nov och är på det hela taget mycket nöjd. Mer prestanda per krona är svårt att hitta och så ser de helt ok ut också.
De problem jag haft är lätträknade:
* Tangentbordet är aningen sladdrigt, missade lite bokstäver i början men man lär sig.
* Vilafunktionen är aningen ostabil. Vet dock inte ifall det hänger ihop med operativsystemet eller hårdvaran. Fick även blåskärm en gång.
* Om man inte skyddar skärmen med en duk i hopfällt läge kan tangenterna lämna märken på skärmen. Dessa går iofs att ta bort och är också ett välkänt problem för flera andra märken.