Värderar budet enligt följande:
2200 dator
600kr i7
1200kr 780x2
Tänker mig bud till söndag 20:00, då jag inte kan skicka datorn innan helgen ändå. Övriga prylar kan skickas direkt vid begärt pris/när jag känner mig nöjd.
Har en P20 Pro som var hel fram tills i morse, ska ner till Norrköping på fredag ifall det skulle vara intressant. Sitter original skärmskydd på den och flip cover. Spricka mitt på skärmen från sida till sida men skärmen funkar som den ska. Hojta ifall det är intressant.
Om det inte står och faller med dualsim vill jag tipsa om Google Pixel 3a eller 3a XL, fördelarna att få 3 års uppdateringar först och ett rent android med en kanon kamera (nattläget) och väntar du lite så kommer det gå att beställa här i sverige, inet kommer bland andra att ta in dem.
Ah, tack för tipset. Förstått att jag kommer få prioritera ner något, kan tänka mig att gå tillbaka till två telefoner bara man får något form av ip, ska kolla in nya Pixel. Skönt att slippa köpa från utlandet.
Hej. Behöver tips och idéer. I morse så tappade jag min P20 Pro i bordet och fick en spricka över hela skärmen samt ett naggat hörn även fast den hade flippcover.
Men är på jakt efter en ny telefon. Haft problem med att min P20 Pro inte fixar Push-Notiser. Kan ex öppna Blocket eller Messenger och så kommer notiserna när appen öppnas.
Tar gärna tips, skulle önska IP68, gärna inte mer än 15cm i höjd så runt 6" skärm och runt 4000mAh och dualsim. De jag har tittat på är:
- Asus Zenfone 6 128Gb (saknar IP-klassning och att kamerans ska flippa runt för att låsa upp den känns konstigt, dock ingen notch)
- OnePlus 7
- K20 och K20 Pro har jag inte riktigt fått något grepp om, så tar gärna tankar kring den.
Så har ni tips så mottages de med varm hand, antingen om ni letat efter er nästa telefon eller har en själv som ni är nöjda med.