här har du ett bra test. Dock finns inte Fx55 med men fx53 finns med. Och det är väldigt jämmt mellan 3200+ och Fx53 i 2500mhz. Visst fx55 är bättre .Men det är mycke pengar, för hur mycke?
Det finns ju alltid en risk. Om du ska göra det så ska du köpa ett X800pro vivo. Skulle vara bra o byta kylare till "Arctic Cooling VGA Silencer ATI 4" vissa kan inte köra dom i Pe hastigheter på orginalkylaren.
Jag har ett litet problem. När jag kör 3dmark 05. När jag kör cpu test så går den ner i 0-1 fps när jag körde orginal så var et 2-3 fps.
Nu kör jag
240X10
vcore 1.4 v
minnerna som är 3200 kör jag som 166 i bios o efter klockningen körs dom i 200.
Nån som vet vad det kan vara?
Har även provat att köra 1.5v 5%
är det nån som vet om Asetek waterchill kt12a-L20 funkar att sätta på ett Msi Neo2 939? måste man vara jobbig o ta bort plast ramen runt processorn då eller?
kolla in www.tomshardware.com dom har gjort ett test med grafikkort där det finns allt från ti 4200 till 9800xt kolla in den och se själv vad man får för fps i spel. Priserna kan du kolla på www.buggy.nu
Ursprungligen inskrivet av Purgatorized Hade du provat sökt aspire skulle du sett mängden aspire trådar det finns och omdömet av dom. Verkar komma upp ett par aspire trådar om dagen minst.
jag har sökt men hittade inget om 520w.......
om du vet nått om aspire så kan du ju skriva det här eller hålla tyst...
Jag hitta en Aspire nätagg som jag funderar på att köpa. Men jag har inte så stor erfarenhet av nätagg eller Aspire.
Jag kan inte hitta några siffror på den. Inte ens på deras hemsida.