Inlägg

Inlägg som Ryhage har skrivit i forumet
Av Ryhage

Den datorn som jag byter ifrån som låter för mycket är just XPS M1530. Skule därför inte rekomendera den. Hade även andra problem med den. Men jag kanske bara hade otur och fick ett dåligt exemplar.

Av Ryhage

Har samma problem med min dator (att den låter för mycket) som nu snart ska lämnas tillbaka. Funderar på en Fujitsu Siemens, ska vad jag har hört ha mycket bra prylar och vara mycket tysta. Eller har jag fel?

Av Ryhage

Hallå jag har en fråga som inte tillhör Asus Eee pc men som behöver ställas. Jag är i alla fall ny här och har lagt ut en tråd där jag vill ha köptips om laptop kring 9000kr (någon rad längre ner i listan)

Undrar varför ingen har svarat gör jag något fel. Har också märkt att jag har en liten prick på det lilla brevet som är till vänster om rubriken. Vad betyder den. De flesta andra har inte den pricken på brevet eller så har dom ett öppnat brev.

Tack på förhand.

Av Ryhage

Köptips laptop ca 9000.

Hej ska köpa en laptop för ca 9000 kr. Har just köpt en som jag lämnat tillbaka. Inte pga dålig prestanda utan för att den lät för mycket och blev för varm.

Funderar därför på en fujitsu siemens som har rejäla och stilrena datorer. Det behöver inte vara en spel dator men ska kunna klara en del spel ändå. Spelar just nu CS 1.6 mycket vilket ju inte ska vara något svårt för någon dator. Tror därför starkt på denna dator, hur bra är den? Vet ni något annat ni skulle rekomendera?
Hur bra är HP om man gämför med fujitsu tycker det verkar som att de lägger all tid på utseende.

Gå in på http://www.siba.se/ och sök på: Fujitsu Siemens Amilo Pi3540-002

Kunde tyvärr inte få fram en direkt länk från siba.