använder emacs... slår alltid ett slag för den trevliga lille text-editorn med allt man kan önska, kan göra allt utan koka kaffe, det får man göra själv.
testa att sätta overflow: auto; i din css-fil i de divar som ska kunna ha variabel storlek.
sen skulle jag rekomendera dig att ta bort alla <br>, har för mig att de inte är riktigt html-standard och kan därför fucka upp saker o ting... försök få samma resultat genom att använda divarnas margin, storlek och annat som påverkar var de ligger.
Ursprungligen inskrivet av svetsarn90 Hmm.. CSN/SVN kanske vore bättre för dig? Det är ju lite mer invecklat, helt klart, men det är ju också mer anpassat för sådana här system.
http://www.hoglind.org/css-solutions/
kan även vara bra för att komma runt lite konstiga html standarder.. eller rättare sagt olikheter mellan olika webbrowsers.
Testa att öppna någon låt i windows media player istället och kolla om ljudet funkar där, jag har itnegrerat ljudkort och brukar få felmeddelanden från winamp om det är inställt på fel drivrutiner, winamp alltså...
nae, faktiskt inte, får kolla upp det då...
det måste ju vara änåd vara instalerat i php.ini, har inte tillgång till den, med det finns instalerat, får försöka rtfml på detta då.
thnx
Håller på och pular med ett fotoalbum men har stött på problem.
I "för bild" nedanför här skulle jag vilja ha en länk till följande sida om det finns någon såndan och en till föregående om denna finns.
Har inte tillgång till databas, därför detta fula knep.
Hejhopp, undrar om någon vet var man kan köpa en adapter som man kopplar in i cigarett-tändar-uttaget i bilen och sen till cd-freestyle, eller vadsom med 9mm-hona, för att sedan få det utkört på en viss radio-frekvens så man kan få in det man spelar upp i bilradion.
Ungefär som I-trip till I-pod men som man kan ha till vadsom med 9mm-hona.