Ursprungligen inskrivet av Douhane
Fan vad sur man kan bli på bostream! Jag beställde samma dag som deras mail gick ut att man kunde få scream i Linköping (1/4-04 kl 01.40) och fick bekräftelse. Ringde även kundtjänst och frågade vilken hastighet jag skulle få. VDSL och runt 13/13 var svaret och det har det varit varje gång jag har frågat när tjänsten ska vara igång i LKPG. Men nu idag när jag fått alla papper med nya abonnemanget och en avi där jag ska hämta ut modemet, så ringer jag för att kolla igen vilken hastighet jag får.
Tror ni inte killen säger adsl 8/1, pga att stationen är full. Hur fan kan stationen vara full när jag lade beställningen 9h (kl 10.40 fick jag bekräftelse från dem) efter mailet kom från bostream.
Man kan ju bli tokig på hur de hanterar sina kunder.
Ngn som har ngt bra förslag hu man ska driva detta vidare. Jag kommer inte att nöja mig med adsl och 8/1 när de hela tiden har sagt 13/13
Kristofer