Inlägg

Inlägg som VMG har skrivit i forumet
Av VMG
Skrivet av StefkO:

Har du installerat SP1 och SP2 samt kör som admin?

Tackar det funka tror jag har inte fått det något mer hittills

Har en till fråga borde inte jag kunna maxa med mina delar? Det laggar lite inte så att det hänger sig, utan att det hoppar lite fram hela tiden ganska irriterande man vill ju att det ska gå som smör

Något det kan bero på?

Tack på förhand

Av VMG

Hejsan!

Jag får hela tiden fel meddelande när jag flyger där det står "Your computer has run out of available memory, please restart microsoft flight simulator X" rätt jobbigt för jag tror inte att det är slut?

Mina delar:

MSI 580GTX
I7-2600k
8GB Ram
W7 64bit

Om det är något annat ni behöver veta så är det bara att fråga.

Kan även tillägga att jag har ca: 100GB kvar på hårddisken.
Jag har inte pillat något i .cfg eller nåt heller om det nu skulle vara något.

Tack på förhand!

Av VMG

Köp råd!

Hej!

Dags att innerskaffa mig en ny dator och skulle nu vilja ha lite förslag och ideer. Har byggt ihop en dator från Komplett tror ni att den kommer klara dem senaste spelen?

Spel som kommer att spelas:

Battlefield 3
Simulator spel t.ex:
FSX
m.m

Jag har en budget på 10k och inte ett öre mer pga min riktiga budget ligger på 9k så runt där.

Skulle vilja veta vad man kan förbättra med den datorn jag länka och ni får jätte gjärna bygga ihop en dator och länka den här i tråden fast chassit ska vara Fractal Design Define R3 Black Pearl .

Tack på förhand!

Av VMG

Jag skulle rekommendera www.php-fusion.se och där har dem dina krav också.