Jag undrar om det inte vore bra att hålla smiley-delen i en separat css-fil, låt oss ponera "smileys-christmas.css".
Sedan lägger varje användare till en extra @import-rad i sin stylish-plugin: "@import url('http://blargmode.se/files/sweclockers_dark_theme/smileys-chri...');"
Resultatet blir då alltså:
@import url('http://blargmode.se/files/sweclockers_dark_theme/style.css');
@import url('http://blargmode.se/files/sweclockers_dark_theme/smileys-chri...');
När jag sedan fått till de ordinarie smiley-bilderna, är det enkelt att bara lägga till en ordinarie "smileys.css", varav varje användare, som vill byta, helt sonika byter till:
@import url('http://blargmode.se/files/sweclockers_dark_theme/style.css');
@import url('http://blargmode.se/files/sweclockers_dark_theme/smileys.css');
Allt detta då på grund av att bild-data är integrerad direkt i css-filen, och inte som separata bildfiler som måste huseras separat.
Något ni också kanske kan fundera på, för att slippa husera med separata bildfiler till temat ifråga?
(base64 FTW)
CSS bilder laddas också snabbare än vanliga bilder vad jag kan minnas.
Föresten vet ni hur man kan få css filer från git att köras i stylish. Testade import från en raw fil men den vägrade att ladda. Just nu har jag git repo med alla mina css ändringar på swec och sedan symlänkar till dropbox för att få en fungerande länk att kunna importera via sylish.
Funderar på en swec tema baserat på Breeze dark från KDE det vore fan snyggt.